Microchip Technology PIC16F15245-E/SS (1 Tube)
4.6 874 ratings
PIC16F15245-E/SS main image
Model Number
PIC16F15245-E/SS
Datasheet
PIC16F15245-E/SS PDF
Description
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 20SSOP
In Stock : 811
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Series
PIC® 16F
Digi-Key Programmable
Not Verified
Speed
32MHz
Peripherals
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Number of I/O
17
Program Memory Size
14KB (8K x 14)
RAM Size
1K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
1.8V ~ 5.5V
Data Converters
A/D 12/2x10b
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
20-SSOP (0.209", 5.30mm Width)