Microchip Technology PIC16F1507-E/GZ (1 Tube)
4.9 625 ratings
PIC16F1507-E/GZ main image
Model Number
PIC16F1507-E/GZ
Datasheet
PIC16F1507-E/GZ PDF
Description
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 20UQFN
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Series
PIC® 16F
Speed
20MHz
Number of I/O
17
Program Memory Size
3.5KB (2K x 14)
RAM Size
128 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2.3V ~ 5.5V
Data Converters
A/D 12x10b
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)