Microchip Technology PIC12F675T-E/MF (3300 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.8 792 ratings
PIC12F675T-E/MF main image
Model Number
PIC12F675T-E/MF
Datasheet
PIC12F675T-E/MF PDF
Description
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 8DFN-S
Series
PIC® 12F
Packaging
Tape & Reel
Digi-Key Programmable
Verified
Speed
20MHz
Connectivity
Peripherals
POR, WDT
Number of I/O
5
Program Memory Size
1.75KB (1K x 14)
EEPROM Size
128 x 8
RAM Size
64 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2V ~ 5.5V
Data Converters
A/D 4x10b
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)