Microchip Technology PIC10F322-E/P (1 Tube)
4.9 643 ratings
PIC10F322-E/P main image
Model Number
PIC10F322-E/P
Datasheet
PIC10F322-E/P PDF
Description
IC MCU 8BIT 896B FLASH 8DIP
In Stock : 328
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Series
PIC® 10F
Packaging
Tube
Digi-Key Programmable
Not Verified
Speed
16MHz
Connectivity
Peripherals
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Number of I/O
3
Program Memory Size
896B (512 x 14)
RAM Size
64 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2.3V ~ 5.5V
Data Converters
A/D 3x8b
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
8-DIP (0.300", 7.62mm)