Microchip Technology PIC10F220T-E/OT Bulk sales (1 piece or more)
4.9 713 ratings
PIC10F220T-E/OT main image
Model Number
PIC10F220T-E/OT
Datasheet
PIC10F220T-E/OT PDF
Description
IC MCU 8BIT 384B FLASH SOT23-6
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Series
PIC® 10F
Packaging
Cut Tape
Digi-Key Programmable
Verified
Speed
8MHz
Connectivity
Peripherals
POR, WDT
Number of I/O
4
Program Memory Size
384B (256 x 12)
RAM Size
16 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2V ~ 5.5V
Data Converters
A/D 2x8b
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)