Microchip Technology MXSMLJ54CA Bulk sales (1 piece or more)
4.9 840 ratings
MXSMLJ54CA main image
Model Number
MXSMLJ54CA
Datasheet
MXSMLJ54CA PDF
Description
TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO214AB
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
54V
Voltage - Breakdown (Min)
60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
87.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
34.4A
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)