Microchip Technology MXSMLJ45A Bulk sales (1 piece or more)
4.8 681 ratings
MXSMLJ45A main image
Model Number
MXSMLJ45A
Datasheet
MXSMLJ45A PDF
Description
TVS DIODE 45VWM 72.7VC DO214AB
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
45V
Voltage - Breakdown (Min)
50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
72.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
41.2A
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)