Microchip Technology MXSMLJ43CA Bulk sales (1 piece or more)
4.7 838 ratings
MXSMLJ43CA main image
Model Number
MXSMLJ43CA
Datasheet
MXSMLJ43CA PDF
Description
TVS DIODE 43VWM 69.4VC DO214AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
43V
Voltage - Breakdown (Min)
47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
43.2A
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)