Microchip Technology MXSMLJ28A Bulk sales (1 piece or more)
4.9 624 ratings
MXSMLJ28A main image
Model Number
MXSMLJ28A
Datasheet
MXSMLJ28A PDF
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AB
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
66A
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)