Microchip Technology MXSMLJ22A Bulk sales (1 piece or more)
4.9 762 ratings
MXSMLJ22A main image
Model Number
MXSMLJ22A
Datasheet
MXSMLJ22A PDF
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AB
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Voltage - Breakdown (Min)
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
84.4A
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)