Microchip Technology MXSMLJ13CA Bulk sales (1 piece or more)
4.6 787 ratings
MXSMLJ13CA main image
Model Number
MXSMLJ13CA
Datasheet
MXSMLJ13CA PDF
Description
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
13V
Voltage - Breakdown (Min)
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
139.4A
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)