Microchip Technology MXSMCJ28A Bulk sales (1 piece or more)
4.9 685 ratings
MXSMCJ28A main image
Model Number
MXSMCJ28A
Datasheet
MXSMCJ28A PDF
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
33A
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)