Microchip Technology MXLSMLJ14CA Bulk sales (1 piece or more)
4.7 843 ratings
MXLSMLJ14CA main image
Model Number
MXLSMLJ14CA
Datasheet
MXLSMLJ14CA PDF
Description
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AB
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
14V
Voltage - Breakdown (Min)
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
129.4A
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)