Microchip Technology MXLSMLJ120AE3 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 858 ratings
MXLSMLJ120AE3 main image
Model Number
MXLSMLJ120AE3
Datasheet
MXLSMLJ120AE3 PDF
Description
TVS DIODE 120VWM 193VC DO214AB
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
120V
Voltage - Breakdown (Min)
133V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
193V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
15.6A
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)