Microchip Technology MXLSMLG28CAE3 Bulk sales (1 piece or more)
4.8 818 ratings
MXLSMLG28CAE3 main image
Model Number
MXLSMLG28CAE3
Datasheet
MXLSMLG28CAE3 PDF
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMLG
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Packaging
Bulk
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
66A
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)