Microchip Technology MXLSMLG20AE3 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 679 ratings
MXLSMLG20AE3 main image
Model Number
MXLSMLG20AE3
Datasheet
MXLSMLG20AE3 PDF
Description
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMLG
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
20V
Voltage - Breakdown (Min)
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
92.6A
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)