Microchip Technology MXLSMLG130AE3 Bulk sales (1 piece or more)
4.6 805 ratings
MXLSMLG130AE3 main image
Model Number
MXLSMLG130AE3
Datasheet
MXLSMLG130AE3 PDF
Description
TVS DIODE 130VWM 209VC SMLG
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
130V
Voltage - Breakdown (Min)
144V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
209V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
14.4A
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)