Microchip Technology MXLSMLG11CAE3 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 722 ratings
MXLSMLG11CAE3 main image
Model Number
MXLSMLG11CAE3
Datasheet
MXLSMLG11CAE3 PDF
Description
TVS DIODE 11VWM 18.2VC SMLG
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
11V
Voltage - Breakdown (Min)
12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
164.8A
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)