Microchip Technology MXLSMLG110CA Bulk sales (1 piece or more)
4.6 842 ratings
MXLSMLG110CA main image
Model Number
MXLSMLG110CA
Datasheet
MXLSMLG110CA PDF
Description
TVS DIODE 110VWM 177VC SMLG
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
110V
Voltage - Breakdown (Min)
122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
16.8A
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)