Microchip Technology MXLSMBJSAC36E3 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 732 ratings
MXLSMBJSAC36E3 main image
Model Number
MXLSMBJSAC36E3
Datasheet
MXLSMBJSAC36E3 PDF
Description
TVS DIODE 36VWM 60VC SMBJ
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
36V
Voltage - Breakdown (Min)
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
60V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
8.6A
Power - Peak Pulse
500W
Capacitance @ Frequency
30pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)