Microchip Technology MXLSMBJSAC15E3 Bulk sales (1 piece or more)
5.0 800 ratings
MXLSMBJSAC15E3 main image
Model Number
MXLSMBJSAC15E3
Datasheet
MXLSMBJSAC15E3 PDF
Description
TVS DIODE 15VWM 23.6VC SMBJ
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15V
Voltage - Breakdown (Min)
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
23.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
20A
Power - Peak Pulse
500W
Capacitance @ Frequency
30pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)