Microchip Technology MXLSMBJ54CA Bulk sales (1 piece or more)
4.6 702 ratings
MXLSMBJ54CA main image
Model Number
MXLSMBJ54CA
Manufacturer
Microchip Technology
Datasheet
MXLSMBJ54CA PDF
Description
TVS DIODE 54VWM 87.1VC SMBJ
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Microchip Technology
Series
Military, MIL-PRF-19500
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Type
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
54V
Voltage - Breakdown (Min)
60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
87.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
6.9A
Power - Peak Pulse
600W
Power Line Protection
No
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)