Microchip Technology MXLSMBJ30CAE3 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 688 ratings
MXLSMBJ30CAE3 main image
Model Number
MXLSMBJ30CAE3
Datasheet
MXLSMBJ30CAE3 PDF
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMBJ
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
12.4A
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)