Microchip Technology MXLSMBJ10AE3 Bulk sales (1 piece or more)
4.8 804 ratings
MXLSMBJ10AE3 main image
Model Number
MXLSMBJ10AE3
Datasheet
MXLSMBJ10AE3 PDF
Description
TVS DIODE 10VWM 17VC SMBJ
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
10V
Voltage - Breakdown (Min)
11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
35.3A
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)