Microchip Technology MXLSMBJ100CAE3 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 778 ratings
MXLSMBJ100CAE3 main image
Model Number
MXLSMBJ100CAE3
Datasheet
MXLSMBJ100CAE3 PDF
Description
TVS DIODE 100VWM 162VC SMBJ
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Packaging
Bulk
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
100V
Voltage - Breakdown (Min)
111V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
162V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3.7A
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)