Microchip Technology MXLSMBG13AE3 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 697 ratings
MXLSMBG13AE3 main image
Model Number
MXLSMBG13AE3
Manufacturer
Microchip Technology
Datasheet
MXLSMBG13AE3 PDF
Description
TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMBG
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Microchip Technology
Series
Military, MIL-PRF-19500
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Type
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
13V
Voltage - Breakdown (Min)
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
27.9A
Power - Peak Pulse
600W
Power Line Protection
No
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)