Microchip Technology MXLPLAD15KP14AE3 Bulk sales (1 piece or more)
4.7 863 ratings
MXLPLAD15KP14AE3 main image
Model Number
MXLPLAD15KP14AE3
Manufacturer
Microchip Technology
Datasheet
MXLPLAD15KP14AE3 PDF
Description
TVS DIODE 14VWM 23.2VC PLAD
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Microchip Technology
Series
Military, MIL-PRF-19500
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Type
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
14V
Voltage - Breakdown (Min)
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
645A
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Power Line Protection
No
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)