Microchip Technology MXLLCE7.5AE3 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 719 ratings
MXLLCE7.5AE3 main image
Model Number
MXLLCE7.5AE3
Datasheet
MXLLCE7.5AE3 PDF
Description
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC CASE-1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
7.5V
Voltage - Breakdown (Min)
8.33V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
12.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
100A
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency
100pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)