Microchip Technology MXLDA3KP18CA (500 per Tube Full Tube)
4.8 694 ratings
MXLDA3KP18CA main image
Model Number
MXLDA3KP18CA
Datasheet
MXLDA3KP18CA PDF
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
18V
Voltage - Breakdown (Min)
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
102.8A
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)