Microchip Technology MXLDA3KP13CA (500 per Tube Full Tube)
4.9 841 ratings
MXLDA3KP13CA main image
Model Number
MXLDA3KP13CA
Datasheet
MXLDA3KP13CA PDF
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
13V
Voltage - Breakdown (Min)
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
139.4A
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)