Microchip Technology MXL5KP30CA Bulk sales (1 piece or more)
4.9 852 ratings
MXL5KP30CA main image
Model Number
MXL5KP30CA
Datasheet
MXL5KP30CA PDF
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC CASE 5A
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
103A
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package
Case 5A (DO-204AR)