Microchip Technology MXDA3KP30CA (500 per Tube Full Tube)
4.9 702 ratings
MXDA3KP30CA main image
Model Number
MXDA3KP30CA
Datasheet
MXDA3KP30CA PDF
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
62A
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)