Microchip Technology MX775EBD322M265 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 868 ratings
MX775EBD322M265 main image
Model Number
MX775EBD322M265
Manufacturer
Microchip Technology
Datasheet
MX775EBD322M265 PDF
Description
XTL OSC XO 322.265MHZ HCSL
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Microchip Technology
Series
MX77
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Base Resonator
Crystal
Type
XO (Standard)
Frequency
322.265 MHz
Function
Enable/Disable
Output
HCSL
Voltage - Supply
2.5V ~ 3.3V
Frequency Stability
±50ppm
Absolute Pull Range (APR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth
Current - Supply (Max)
180mA
Ratings
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
6-LLGA
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.048" (1.22mm)