Microchip Technology MX573NBD622M080 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 608 ratings
MX573NBD622M080 main image
Model Number
MX573NBD622M080
Manufacturer
Microchip Technology
Datasheet
MX573NBD622M080 PDF
Description
XTAL OSC XO 622.0800MHZ HCSL SMD
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Microchip Technology
Series
MX57
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Base Resonator
Crystal
Type
XO (Standard)
Frequency
622.08 MHz
Function
Enable/Disable
Output
HCSL
Voltage - Supply
2.375V ~ 3.63V
Frequency Stability
±50ppm
Absolute Pull Range (APR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth
Current - Supply (Max)
95mA
Ratings
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
6-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)