Microchip Technology MSMLJ85A/TR (400 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 629 ratings
MSMLJ85A/TR main image
Model Number
MSMLJ85A/TR
Datasheet
MSMLJ85A/TR PDF
Description
TVS DIODE 85VWM 137VC SMLJ
Packaging
Tape & Reel
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
85V
Voltage - Breakdown (Min)
94.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
137V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
20.8A
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)