Microchip Technology MSMLG14AE3 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 819 ratings
MSMLG14AE3 main image
Model Number
MSMLG14AE3
Datasheet
MSMLG14AE3 PDF
Description
TVS DIODE 14VWM 23.2VC SMLG
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
14V
Voltage - Breakdown (Min)
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
129.4A
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)