Microchip Technology MSMLG10CA Bulk sales (1 piece or more)
4.9 791 ratings
MSMLG10CA main image
Model Number
MSMLG10CA
Manufacturer
Microchip Technology
Datasheet
MSMLG10CA PDF
Description
TVS DIODE 10VWM 17VC SMLG
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Microchip Technology
Series
Military, MIL-PRF-19500
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Type
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
10V
Voltage - Breakdown (Min)
11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
176.4A
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Power Line Protection
No
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)