Microchip Technology MSMCJLCE51A Bulk sales (1 piece or more)
4.6 653 ratings
MSMCJLCE51A main image
Model Number
MSMCJLCE51A
Datasheet
MSMCJLCE51A PDF
Description
TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO214AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
51V
Voltage - Breakdown (Min)
56.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
82.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
18.2A
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency
100pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)