Microchip Technology MSMCJLCE48AE3 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 765 ratings
MSMCJLCE48AE3 main image
Model Number
MSMCJLCE48AE3
Datasheet
MSMCJLCE48AE3 PDF
Description
TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO214AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
48V
Voltage - Breakdown (Min)
53.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
77.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
19.4A
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency
100pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)