Microchip Technology MSMCJLCE30AE3 Bulk sales (1 piece or more)
5.0 704 ratings
MSMCJLCE30AE3 main image
Model Number
MSMCJLCE30AE3
Datasheet
MSMCJLCE30AE3 PDF
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
31A
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency
100pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)