Microchip Technology MSMCG20A/TR (1 Tape & Reel)
4.9 796 ratings
MSMCG20A/TR main image
Model Number
MSMCG20A/TR
Datasheet
MSMCG20A/TR PDF
Description
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMCG
Packaging
Tape & Reel
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
20V
Voltage - Breakdown (Min)
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
46.3A
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)