Microchip Technology MSMBJ7.5A Bulk sales (1 piece or more)
4.8 609 ratings
MSMBJ7.5A main image
Model Number
MSMBJ7.5A
Datasheet
MSMBJ7.5A PDF
Description
TVS DIODE 7.5VWM 12.9VC SMBJ
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
7.5V
Voltage - Breakdown (Min)
8.33V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
12.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
46.5A
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)