Microchip Technology MSMBJ58CAE3 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 696 ratings
MSMBJ58CAE3 main image
Model Number
MSMBJ58CAE3
Datasheet
MSMBJ58CAE3 PDF
Description
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMBJ
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
58V
Voltage - Breakdown (Min)
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
6.4A
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)