Microchip Technology MSMBJ28A/TR (1 Tape & Reel)
4.9 865 ratings
MSMBJ28A/TR main image
Model Number
MSMBJ28A/TR
Datasheet
MSMBJ28A/TR PDF
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMBJ
Packaging
Tape & Reel
Zener
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
13.2A
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)