Microchip Technology MSMBJ15CAE3 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 854 ratings
MSMBJ15CAE3 main image
Model Number
MSMBJ15CAE3
Datasheet
MSMBJ15CAE3 PDF
Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMBJ
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15V
Voltage - Breakdown (Min)
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
24A
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)