Microchip Technology MSMBJ11CA/TR (700 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.8 709 ratings
MSMBJ11CA/TR main image
Model Number
MSMBJ11CA/TR
Datasheet
MSMBJ11CA/TR PDF
Description
TVS DIODE 11VWM 18.2VC SMBJ
Packaging
Tape & Reel
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
11V
Voltage - Breakdown (Min)
12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
33A
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)