Microchip Technology MSMBJ110CAE3 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 753 ratings
MSMBJ110CAE3 main image
Model Number
MSMBJ110CAE3
Manufacturer
Microchip Technology
Datasheet
MSMBJ110CAE3 PDF
Description
TVS DIODE 110VWM 177VC SMBJ
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Microchip Technology
Series
Military, MIL-PRF-19500
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Type
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
110V
Voltage - Breakdown (Min)
122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3.4A
Power - Peak Pulse
600W
Power Line Protection
No
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)