Microchip Technology MSMBG54CAE3 Bulk sales (1 piece or more)
4.6 830 ratings
MSMBG54CAE3 main image
Model Number
MSMBG54CAE3
Datasheet
MSMBG54CAE3 PDF
Description
TVS DIODE 54VWM 87.1VC SMBG
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
54V
Voltage - Breakdown (Min)
60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
87.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
6.9A
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)