Microchip Technology MSMBG43CA/TR (1 Tape & Reel)
4.9 787 ratings
MSMBG43CA/TR main image
Model Number
MSMBG43CA/TR
Datasheet
MSMBG43CA/TR PDF
Description
TVS DIODE 43VWM 69.4VC SMBG
Packaging
Tape & Reel
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
43V
Voltage - Breakdown (Min)
47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
8.6A
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)