Microchip Technology MSMBG15CAE3 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 629 ratings
MSMBG15CAE3 main image
Model Number
MSMBG15CAE3
Datasheet
MSMBG15CAE3 PDF
Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMBG
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15V
Voltage - Breakdown (Min)
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
24A
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)